mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Mēbeles vannas istabai

Vannas istaba ir vispersoniskākā vieta mājās. Kādreiz tā tika uzskatīta par parastu mazgāšanās telpu. Šobrīd aizvien vairāk cilvēku vēlas, lai vannas istaba kalpotu kam vairāk un ar lielu prieku tās pārveido.

Standarta vannas istabas nav ne ko diži lielas, apmēram 4m² un mazāk. Kādas mēbeles un priekšmeti šeit nepieciešami? Kā izvēlētās mēbeles izvietot tā, lai tās būtu praktiskas un ērtas? Un, visbeidzot, kādu krāsu gammu izvēlēties, lai uzturēšanās tajā būtu patīkama?

Vannas istabas iekārtošanu galvenokārt ierobežo karstā un aukstā ūdens cauruļu un kanalizācijas izvietojums, lai gan arī tā nav neatrisināma problēma. Tāpat, arī tās nelielā kvadratūra, līdz ar to veļas mazgājamajai mašīnai vieta jāatrod virtuvē, savukārt vannas istabā jāievieto tikai pats nepieciešamākais.

Vai apvienot vannas istabu ar tualeti, ja tās ir atsevišķas? Tādejādi taču iegūst vairāk vietas, kur novietot skapīšus un plauktus un tajos salikt arī dvieļus, halātus un tīrīšanas līdzekļus. Šo risinājumu izvēlaties tajos gadījumā, ja jūsu ģimenē nav vairāk par trim cilvēkiem, vai arī ir iespējams izveidot citu tualetes telpu ar izlietni.

Plānojot dzīvojamās telpas, to stilu nosaka mēbeles un citi aksesuāri (aizkari, paklāji, gaismas ķermeņi, vāzes u.c.). Sienu krāsojums kalpo kā fons šo priekšmetu izcelšanai. Vannas istabu iekārtojumā viss ir gluži otrādi - tieši sienu krāsojums ieņem galveno lomu. Iekārtojot vannas istabas, vispirms jāizvēlas krāsu gamma, tad santehnika un rūpīgi jāizsver, kā, atbilstoši ūdensvadam un kanalizācijai, tā izvietojama. Tikai tad nāk kārta mēbelēm, un, kā likums, tām daudz vietas nebūs atlicis. Nāksies izvēlēties tikai pašu nepieciešamāko un no pārējā atteikties.

Telpas šaurība ir galvenais trūkums vannas istabā. Ar to var cīnīties, izmantojot dekoratīvus paņēmienus. Piemēram, izvairīties no spilgtām krāsām, kas samazina jau tā mazo telpu. Spilgtos toņus labāk izmantot akcentos, santehniku vislabāk izvēlēties klasiski baltu, savukārt mēbeles gaišas, pasteļtoņos. Spoguļu izmantošana vannas istabā rada plašuma iespaidu un atspoguļojošā virsma dod papildus gaismu.

Tradicionāli, vannas istabu iekārtojumā izmanto zili- zaļo krāsu gammu. Cilvēku apziņā tā asociējas ar tīrību un svaigumu. Arī dekoratīvajos elementos šī tēma tiek izmantota

dažādu kuģu, jūras zvaigžņu un zivju atveidā. Tomēr tāda tonalitāte ne vienmēr ir vajadzīga, krāsa var būt arī silta. Maigie pasteļtoņi padara interjeru gaisīgu.

Mēbeļu un aksesuāru izvēle ir plaša, atbilstoša katra gaumei un maciņa biezumam. Galvenais ir neaizrauties un nenopirkt ko lieku, citādi iegūsiet pieblīvētu un šauru telpu.

Minimālākais vannas istabas iekārtojums sevī ietver spoguli un izlietnes galdiņu. Izlietnes

  • galdiņš var būt novietojams uz grīdas, vai
  • piestiprināms pie sienas. Nelielās vannas istabās labāk izvēlēties pie sienas piestiprināmo izlietnes skapīti, tas neizskatīsies tik masīvs, kā arī pieeja tam būs ērtāka.

Uz grīdas novietojamie var būt gan kā skapītis, gan skapītis ar plauktiņiem, atvilktnēm. Bieži vien, izlietnes galdiņš tiek pārdots jau komplektā ar izlietni. Ražotāji piedāvā dažādu lielumu, platumu un veidu izlietnes galdiņus. Ņemot vērā standarta vannas istabu izmērus, ekonomiskākajā variantā, to platums ir 50 vai pat 45 cm un dziļums 30cm.

Spogulis vai spoguļskapis bieži vien tiek pārdots komplektā ar izlietnes skapīti. To vienādais stils vai līniju kopība šos abus priekšmetus veido par mēbeļu komplektu. Dažu modeļu spoguļskapjiem ir iestrādāta elektrības rozete, taču to uzstādīšanu nāksies uzticēt elektriķim, jo vairākumam standarta vannas istabu, elektrības rozetes ir ārpus šīs telpas. Iegādājoties spoguli, laicīgi padomājiet arī par apgaismojumu tam apkārt. Ir pieejami modeļi ar iebūvētu apgaismes sistēmu, bet tā var būt arī autonoma. Ja jūs neapmierina aizsvīdis spogulis pēc dušas vai vannas, apjautājieties par kondensāta novēršanas sistēmu tajā.

Ne vienmēr nepieciešams iegādāties jau gatavu izlietnes skapīti. To iespējams izveidot paša spēkiem. Ap izlietni (vai vannu) iespējams izveidot karkasu, apdarināt ar mitruma izturīgu rigipsi un izlikt flīzes. No sāniem var izveidot durtiņas, kur iespējams uzglabāt saimniecības un tīrīšanas līdzekļus.

Kā viens no risinājuma variantiem ir izveidot virsmu ap izlietni. Uz tās ērti varēs izvietot mazgāšanās piederumus, tā malās var piestiprināt pakaramos dvieļiem. Zem tā var novietot, piemēram, veļas grozu. Virsmu materiālu izvēlaties no mitruma izturīga materiāla.

Iespējams iegādāties jau gatavas izlietnes kopā ar virsmu, izgatavotas no viena materiāla piemēram, rūdītā stikla. Izskatās stilīgi, taču jāatceras, ka uz stikla virsmas skaidri būs redzami izžuvuši ūdens pilieni.

Ērta un noderīga lieta vannas istabā ir vaļēja vai slēgta plauktu sistēma uz ritenīšiem. Tajos var novietot tualetes piederumus un matu kopšanas līdzekļus. To var viegli pārvietot, lai viss, kas tajā atrodas, būtu pa rokai.

Ja vannas istabā ir palikusi vēl kāda brīva vieta, iespējams novietot vai piekārt dažādu izmēru un formu piekaramos skapīšus vai plauktus. Ko labāk izvēlēties?

  • Plauktu vai vaļēju skapi vislabāk izmantot glītu pudeļu un trauciņu novietošanai.
  • Savukārt aiz skapīša durvīm varat noslēpt ikdienā lietojamo priekšmetu jucekli, intīmos priekšmetus, vai tādas utilitāras lietas, kā tualetes papīru. Slēgtos plauktos vai nodalījumos glabāti priekšmeti arī tik ļoti neapput.

Plauktus izvēlieties no viegli tīrāmiem un slaukāmiem materiāliem. Stikla plaukti radīs gaisīguma iespaidu, taču, novietojot izlietnes vai vannas tuvumā, tos izraibinās nožuvušu ūdens pilienu pēdas. Arī skapīšu durvju materiāls var būt gan matēts gan spoguļstikls.Vannas istabā bieži un krasi mainās temperatūra un mitrums, ko īpaši jūt mazās telpās ar sliktu ventilāciju. Tādēļ materiāliem, no kā gatavotas vannas istabas mēbeles jābūt mitruma izturīgiem.

Teksts: Antra Liepiņa

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"