mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Viesistaba nelielā dzīvoklī. Kādas mēbeles izvēlēties?

Izmantojot dažādas interjera dizaineru viltības un idejas, arī mazu dzīvokli var padarīt ļoti ērtu: kad istabās nav nekā lieka, mēbeles ir ērtas, plānojums ir pārdomāts, interjers ieturēts gaišos toņos, ir daudz gaismas un gaisa. Neliels dzīvoklis - tas ir iemesls nevis sarūgtinājumam, bet gan pārdomām.

Katrs vēlētos plašu dzīvokli vai māju, kur istabu skaits ir vienāds ar iemītnieku skaitu vai pārsniedz to. Taču pietiekami bieži realitāte atšķiras no mūsu sapņiem. Ko darīt, ja dzīvoklis ir mazs, bet telpa viesu uzņemšanai tomēr ir vajadzīga?

Nereti ciemiņi paši iekārtojas virtuvē, kur esot daudz mājīgāk, taču visbiežāk nelielā dzīvoklī arī virtuve ir maza. Tieši šī iemesla dēļ no viesistabas atteikties nevajadzētu. Labi pārdomāts interjers spēj izbrīvēt pietiekami daudz “gaisa” arī ne pārāk lielā istabā. Ļoti bieži mazgabarīta dzīvokļos viesistaba naktīs pārvēršas par guļamistabu, bet dienā atkal ir gatava uzņemt ciemiņus vai pulcināt ģimeni pie vakara filmas. Šādā gadījumā par interjera stūrakmeni kļūst saliekamais dīvāns, jo tieši tas nodrošina istabas daudzfunkcionalitāti, tādēļ paviršība dīvāna izvēlē ir nepieļaujama.

Pēc atvēršanas mehānisma dīvāni mēdz būt triju veidu – tādi, kas izbīdās uz priekšu, dīvāns – “grāmata”, un dīvāns ar atvāžamiem sāniem. Neatkarīgi no tā, dīvānam var būt un var nebūt iebūvēta veļas glabāšanas sistēma. Ļoti parocīgi ir stūra dīvāni, kas atvērtā veidā ir pietiekami lieli, lai uz tiem spētu sagulēt cilvēki, kuriem nepieciešama zināma kustības brīvība, lai normāli izgulētos, bet pa dienu tiešā un pārnestā nozīmē veido mājīgu atpūtas stūrīti.

Dīvāna dizains, stils, forma un krāsa ir būtiski faktori kopējā viesistabas vai dzīvokļa interjerā, taču, ja šis dīvāns naktsmaiņās kalpo par gultu, vēl svarīgāka ir tā funkcionalitāte. Tam jābūt pietiekami izturīgam, viegli atveramam, tam nav jāčīkst. Noteikti jāizvēlas dīvāns ar pēc iespējas vienkāršāku atvēršanās mehānismu, šajā ziņā līderi ir dīvāni – “grāmatas”, taču takai tad, ja konstrukcija ir no tērauda – tad jūs to varēsiet bez raizēm salikt un atvērt vismaz 300 000 reizes.

Otrs klupšanas akmens ir mantu glabāšanas problēma, jo mazu dzīvokli piebāzt ar skapjiem nozīmē jau tā nelielo platību padarīt vēl mazāku. Tāpēc šeit ir nepieciešami likt lietā viltību. Parasta skapja vietā ierīkojiet skapi ar bīdāmiem spoguļpaneļiem – ja jūs to novietosiet stūrī, tas traucēs daudz mazāk, bet pateicoties spoguļiem, istaba izskatīsies plašāka un gaišāka. Vēl viens veiksmīgs risinājums ir pacelt atpūtas zonu augstākā līmenī, bet pašu pacēlumu izmantot tā mantu glabātuvi. Ja istaba ir izstiepta, tas reizē optiski likvidēs trūkumu. Lai radušos brīvo telpu izmantotu racionāli, vajadzētu lieti noderēs izvelkamas kastes uz ritentiņiem. Mazā dzīvoklī galvenais atslēgas vārds ir daudzfunkcionalitāte. Piemēram, žurnāla galdiņš – ja jūs to izvēlēsieties kuba formā, tā iekšienē varēsiet glabāt dažādas lietas. Vai arī, saliekamais galds – līdz uzrodas viesi, tas var stāvēt salocītā veidā neviena netraucēts un kalpot par galdiņu televizoram vai lampai. Bet vajadzīgajā brīdī tas pārvērtīsies par pilnvērtīgu pusdienu galdu. Arī krēsli var būt saliekami un tikt “iznesti saulītē” tikai vajadzības gadījumā. Šādi katrs jūsu dzīvokļa kvadrātcentimetrs tiks izmantots optimālā veidā.

Ir vēl viens veids kā padarīt istabu “vieglāku”. Izveidojiet gar sienu neatkarīgu atvērtu plauktu sistēmu. Ja stiprinājumi ir nemanāmi, tas rada sajūtu, ka plaukti ir pakārti gaisā. Šādos plauktos var likt grāmatas, žurnālu un pat traukus, tajā pašā laikā tie radīs plašuma iespaidu. Savukārt sīkumus, kas nav paredzēti svešām acīm, var vispirms ielikt gaumīgās kastēs, un tikai tad plauktos, tādā veidā šī plauktu konstrukcija spēj sevī ietilpināt diezgan daudz lietas.

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"