mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Domā par dzīvokļa pārplānošanu? Padomā arī par bāra leti virtuvē

Iekārtojot mūsdienīgu virtuvi, grūti atteikties no tāda prieka kā bāra lete. Tā rada īpašu nepiespiestības atmosfēru, organiski iekļaujoties drudžainajā dzīves ritmā. Bāra lete iederas gan lielā, slēgta tipa virtuvē, gan virtuvē, kas ir apvienota ar ēdamistabu un viesistabu, izdevīgā veidā sadalot telpu.

Letes parādīšanās dzīvojamās telpās, kā zināms, saistīta ar “fast food” kultūras ienākšanu, un tieši tāpēc tā ļoti reti pilnībā aizvieto pusdienu galdu – ja tā ir teicami piemērota ātrām brokastīm, tad ģimeniskas pusdienas ar omi un opi pie tās ir tikpat kā neiedomājamas, nemaz nerunājot par to, ka maziem bērniem ir grūti nosēdēt uz augsta krēsla. Tas nozīmē, ka, ja jūs vēlaties papildināt savu virtuvi ar šo elementu, jums vajadzētu nopietni apsvērt, vai patiešām jūs vēlaties pārnest visas galda funkcijas uz leti.

Lete netiek pieskaitīta pie mēbelēm – tā ir konstrukcija. Mēbeļu ražotāju katalogos gatavas letes tikpat kā neparādās, to vietā ir tikai sastāvdaļas: dažādi plaukti, virsmas, furnitūra no hromēta vai matēta metāla. Ja lete atrodas virtuvē, ir pašsaprotami, kā tā tiek pieskaņota virtuves mēbelēm, tāpēc bieži tiek izmantoti tie paši materiāli. Ja tā savieno virtuvi ar ēdamistabu un viesistabu, stilistiski tai ir jābūt saskaņotai arī ar šīm telpām.

Liela nozīme letes organizācijā ir vertikālajai dimensijai ap to - apgaismojumam, viegliem plauktiem, glāžu statīvam.

Veidi un risinājumi

Klasiskās bāra letes augstums svārstās no 110 cm līdz 115 cm, pie kuras piederas augstie bāra krēsli ar ērtu balstu kājām. Šāds variants ir piemērots vai nu savienojumā ar atsevišķu pusdienu galdu virtuvē vai ēdamistabā, vai arī ar rūdīta vecpuiša dzīves stilu. Pastāv iespēja arī kombinēt leti ar pusdienu galdu vismaz divos veidos. Pirmajā gadījumā lete vienkārši ir zemāka. Tās augstums ir kā darba virsmai – 90 cm, bet krēsliem 63-65 cm. Uz šāda krēsla būs ērti sēdēt arī gatavojot ēdienu. Otrajā gadījumā tā pārvēršas par divu līmeņu kompozīciju. Augstākais līmenis kalpo kā bāra lete, bet zemākais kā galds. Šādu risinājumu bieži izmanto gadījumā, ja lete atdala virtuvi no viesistabas – tad pusdienu galda zona atrodas virtuves pusē, bet lete – viesistabas.

Pavisam atšķirīgs gan funkcionālā gan estētiskā ziņā ir letes izvietojums virtuves centrā, kad tā saplūst ar darba virsmu. Šajā gadījumā virtuvē parādās “sala”, kas sevī apvieno darba virsmu, kurā ir iebūvēta izlietne un plīts, un tās turpinājumu – leti. Tāds risinājums varētu patikt cilvēkiem, kas aizraujas ar viesu cienāšanu ar īpašiem ēdieniem, kas tiek gatavoti viesu priekšā – gluži kā eksotiskos restorānos.

Bāra letes nosaukums norāda uz nepārprotamu saistību ar bāru pat cilvēkam, kas nekad ar to nav saskāries (piemēram, jūsu vecmāmiņai). Tad kāpēc lai lete nekalpotu arī kā bārs? Šāda konstrukcija var būt pilnīgi nesaistīta ar virtuvi, jo tā ir ļoti pašpietiekama – tajā ir maza izlietne, neliels ledusskapis dzērieniem, augļiem un ledum, skapīši un plaukti attiecīgam saturam. Idejiski un stilistiski šis variants ļoti piemērots studio tipa dzīvoklim, kur dzīvo viens cilvēks vai jauna, aktīva ģimene, kurai nav svešas naksnīgas izklaides ar draugiem.

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"