mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Darba virsma virtuvē

Virtuves darba virsma, tā ir liela platība, kam organiski jāiekļaujas jūsu virtuves kopējā krāsu gammā un interjerā. Tā ir virsma, kam nākas pārciest darba slodzi, augstu temperatūru, dažādus šķidrumus un mitrumu nokļūšanu uz tās un tas notiek katru dienu un gadu no gada. Tātad, darba virsmai jābūt izturīgai, ērtai un drošai.

Virtuves darba virsmas veidošanai izmanto gan laminātu, laminētu MDF, masīvkoku, nerūsējošā tērauda plāksnes, plastikātu, dabīgo un mākslīgo akmeni, pat rūdīto stiklu (kas gan ir dārgs prieks). Katrai no tām ir savi plusi un mīnusi. Sagriezt vai kā citādi sabojāt var jebkuru no šīm virsmām, tāpēc noteikti jāizmanto apstrādes dēlīši.

No dabīgajiem akmens materiāliem darba virsmām izmanto granītu, šūnakmeni vai marmoru. Šūnakmeni un marmoru ir ugunsdroši materiāli, taču tiem ir poraina struktūra un tamdēļ uz šādām virsmām veidosies traipi.

Marmors (tulkojumā no grieķu valodas nozīmē spožs, spīdīgs) ir skaists materiāls, kas labi padodas apstrādei. Tas ir elegants, taču ļoti kaprīzs apdares materiāls. Citrona šķēlīte, etiķis vai eļļa, izlieta kafija, tēja, sula vai vīns - tas viss spēj sabojāt marmora virsmas ārējo izskatu. Lai saglabātu marmora virsmu tās pirmatnējā izskatā virtuves darbus nāksies veikt uzmanīgi, piesardzīgi un akurāti. Jebkuru šķidrumu no marmora virsmas tūlīt nāksies noslaucīt un nomazgāt ar tīru ūdeni. Jau izveidojušos traipu varēs iztīrīt tikai ar speciālajiem tīrāmajiem līdzekļiem. Pulētais marmors neprasa tik uzmanīgu un saudzīgu apiešanos, taču tas laiku pa laikam jāapstrādā ar speciālajiem aizsarglīdzekļiem (tādi pieejami katram akmens virsmas veidam). Marmora virsmas ir jūtīgas pret triecieniem. Čuguna pannas kritiena pēdas būs labi pamanāmas. Marmora virsmai iespējamas daudzas un dažādas krāsu variācijas.

Tieši tamdēļ, ka marmors ir tik jūtīgs materiāls pret dažāda veida pārtikas produktiem, virtuves darba virsmām labāk izmantot granītu . Granīts ir cietības un stiprības etalons. Tas ir izturīgs un nedilstošs materiāls, nav jūtīgs pret skābju un ūdens iedarbību.. Granīts ir izteiksmīgs dabīgais akmens ar spilgtu zīmējumu un toņiem.

Nerūsējošā tērauda darba virsma labi iederēsies high-tech stila virtuvē. Ja izmantosiet spodrinātās virsmas, jūsu virtuve izskatīsies efektīvi, taču rūpju tās laba izskata saglabāšanā būs vairāk.

Pēdējā laikā biežāk izmantojamās darba virsmas ir plastikāta, granitopa, koriāna vai granīta darba virsmas (virsmas sarindotas pēc cenas augošā secībā).

Lielākais plastikāta virsmu mīnus ir, ja zem plastikāta tiek ūdens tad virsma uzbriest, tāpēc būtu vēlams izbēgt no šuvēm izlietnes tuvumā, kā arī, tā nekalpos ilgāk par gadiem desmit. Ūdens nekaitē pašai virsmai, tas nelabvēlīgi iespaidot pamatmateriālu. Tāpēc uz virsmas nokļuvušo ūdeni un citus šķidrumus ieteicams noslaucīt nekavējoties noslaucīt, lai mitrums nepaspētu iesūkties virsmas pamatnē (piemēram , caur salaiduma šuvēm).

Granitopa un koriāna virsmas tiek uzliktas bez šuvēm. Šādas virsmas ir iespējams izgatavot jebkurā konfigurācijā bez salaiduma vietām, vienlaicīgi nosedzot arī apmali. Granīta un granīta imitācijas virsmas ir gandrīz mūžīgas, arī vizuāli tās izskatās labāk nekā plastikāta virsmas. Krāsu spektrs tām ir plašs un daudzveidīgs.

Granitops ir izturīgs polimēru materiāls virsmu pārklāšanai, kas virsmām piešķir granīta izskatu. Granitops virsmām ir laba izturība pret triecieniem un skrāpējumiem, liela siltumizturība, tās ir ērti lietojamas un viegli kopjamas. Granitops virsma ir noturīga pret visām sadzīvē lietojamām ķimikālijām, šķīdinātājiem un pārtikas produktiem (arī citronu sulas, kafijas, tējas, vīna u.c.). Radušos traipus var viegli notīrīt. Ja lietošanas laikā virsmā radušies skrāpējumi, tos var izslīpēt un virsmu atjaunot. Granitops virsmām ir ilgs kalpošanas laiks, tas nedzeltē un nenoveco. Granitops virsmas iespējams izgatavot vienlaidus kopā ar Granitops virtuves izlietnēm, taču iespējams virsmā iestrādāt arī citas izlietnes. Granitops pārklājumam ir 16 pamatkrāsas un klasiskā izpildījumā tas virsma ir matēta, taču tā var būt arī spoži pulēta. Granitops virsma ir pilnīgi ūdensdroša, tā nevar piebriest, jo pilnībā pārklāta ar ūdens necaurlaidīgu polimēru slāni.

Koriāns ( corian ) dažās tā krāsu modifikācijās pēc izskata atgādina marmoru, taču pilnībā ir zaudējis tā trūkumus. Tas ir sintētiskais akmens materiāls (minerālbāzes metil-metakrilāts), kam raksturīga akmens izturība un ilgmūžība. Sasists to praktiski nav iespējams, skrāpējumus tajā var izslīpēt. Koriāns ir viegls un plastisks materiāls. To iespējams izgriezt, noslīpēt vai salīmēt jebkādā veidā. Līmējot, šuvju vietas praktiski nav redzamas - ir iespējams izgatavot komplicētas, vai garas virsmas, kuras uztvers kā monolītu veidojumu. Īpaši apstrādājot, materiālu var liekt, tādējādi neierobežojot lietotāja vēlmes. Koriāns ir viendabīgs, neporains un higiēnisks materiāls. Tas nenoslāņojās, viegli tīrāms un arī pēc daudzu gadu lietošanas nemainīs savu izskatu. Tīrīt to var ar parastu tīrā ūdenī samērcētu lupatu, tas neiesūc netīrumus. Koriānam ir ļoti liela krāsu gamma - vairāk, kā 100 dažādu krāsu. Tas var būt vienkrāsains (sarkans, melns, oranžs, rozā), atgādināt granītu (graudains, raibs, ar daudzkrāsainu lāsojumu) vai marmoru ar tā maigo krāsu gammu.

Teksts: Antra Liepiņa

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"