mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Virtuves mēbeles un iebūvētā virtuves tehnika

Vēl no senseniem laikiem virtuve ir mājas galvenā telpa. Mēs, tāpat, kā mūsu vecāki, mīlam šeit sapulcēties. Ja atceramies savu vecāku virtuves iekārtojumu, vairumā gadījumu, tās bija atsevišķu skapīšu, plauktu un virtuves tehnikas sakopojums. Mūsdienās šī ēdiena pagatavošanas un pasniegšanas vieta kļūst par labi pārdomātu telpu ar vienotām mēbelēm un iebūvētu virtuves tehniku.

Nepieredzējušam pircējam viegli kļūdīties virtuves mēbeļu un tehnikas izvēlē. Pie tam, vilšanās var būt gan pirmajā dienā, gan parādīties arī pēc gada lietošanas. Vienmēr nākas rast kompromisu starp vēlmi ietaupīt un bailēm iegādāties nekvalitatīvu lietu.

Dažiem jau pašā sākumā ir skaidrs, ka tie vēlas iebūvētu virtuves iekārtu un tehniku, taču daži pat neiedomājas par tām priekšrocībām, ko tā dod. Tikai daži „par” un „pret”.

Nav šķirbu un spraugu, kā tas ir, ja virtuves iekārta sastāv no vairākiem skapīšiem. Spraugās iekrīt ēdienu daļas, ūdens pilieni un netīrumi. Tos ir grūti iztīrīt, un tas bojā mēbeles un saīsina to kalpošanas laiku. Ja apakšējie skapji savienoti ar vienu kopēju darba virsmu, kurā iestrādāta virtuves tehnika, no šādām problēmām iespējams izbēgt.

Nopērkot gāzes vai elektrisko plīti, kas novietojama atsevišķi, to nav iespējams pilnīgi iestrādāt darba virsmā, jo cepeškrāsns lietošanas laikā, var tikt bojātas blakusesošo skapīšu sieniņas un tiek pārkāpti tehniskās drošības noteikumi. Savukārt, jebkura iebūvējamā sadzīves tehnika ir apgādāta ar siltumizolāciju, tādēļ, blakusesošais skapītis neuzsilst. Vēl viens iebūvējamās tehnikas pluss ir tas, ka tās konstrukcija nodrošina ventilāciju no apakšas. Atsevišķi stāvoša virtuves tehnika jānovieto kādu gabalu no sienas, lai nodrošinātu siltuma apmaiņu un gaisa cirkulāciju.

Vēl viens iebūvējamās tehnikas pluss ir tās tipveida izmēri. To platums parasti ir 60 vai 90 cm, kas atbilst standarta skapju un plauktu platumam. Tādā pat platumā ir standarta iebūvējamā plīts virsma un iebūvējamais tvaika nosūcējs.

Protams, nevajag pilnībā atteikties no atsevišķi stāvošas sadzīves tehnikas. Ja ir plaša virtuve, tajā lieliski izskatīsies atsevišķi stāvošs liels ledusskapis. Tieši neatkarībā no konkrētām virtuves mēbelēm un iekārtām slēpjas atsevišķi stāvošas tehnikas vērtība. Vai iebūvēto virtuves tehniku, vēloties ko mainīt, jūs varēsiet atdot vai pārdot tik pat viegli, kā atsevišķi stāvošu plīti, ledusskapi vai mikroviļņu krāsni?

Ko iegādāties pirmo – iebūvētās mēbeles vai tehniku, vai tos iegādāties vienā vietā? Tie ir jautājumi, uz kuriem centīsimies rast atbildes.

Pirms dodaties uz mēbeļu veikalu vai salonu, uzzīmējiet savas virtuves plānu un konfigurāciju (sienas garumu, griestu augstumu, izmēriet un atzīmējiet nišas un izvirzījumus). Rūpīgi apsveriet, kā izvietosiet mēbeles un tehniku, kādā krāsā un stilā to vēlaties, cik varat tam atvēlēt naudas.

Noteikti pirms tam apmeklējiet sadzīves tehnikas veikalus, lai iepazītos un, varbūt jau noskatītu, sev vēlamo. Specializētajos sadzīves tehnikas veikalos ir plašs piedāvājumu klāsts, kas apmierinās jebkura vēlmes un iespējas.

Protams, ērtāk, ja viena un tā pati firma atbild gan par mēbelēm, gan iebūvējamo virtuves tehniku. Tas tamdēļ, ka komplektāciju, montāžu un uzstādīšanu izpildīs vieni un tie paši cilvēki, pie tam, šo darbu apmaksa jau būs iekļauta kopējā tāmē.

Tomēr, kādos gadījumos iebūvējamo virtuves tehniku nāktos iegādāties atsevišķi?

  • Ja rodas šaubas par piedāvātās tehnikas cenu adekvātumu,
  • Ja nav pieejama tieši tās preču zīmes tehnika, ko esat paredzējuši savai virtuvei.

Kādu virtuves tehniku izvēlēties kā iebūvējamo un kādu kā atsevišķi stāvošo? Daudz kas ir atkarīgs no tā, cik liela ir jūsu virtuve, cik bieži gatavosiet un cik lielu summu esat gatavi iztērēt virtuves iekārtošanai. Pieejami ir visas virtuvē nepieciešamās tehnikas iebūvējamie varianti – plītis, cepeškrāsnis, mikroviļņu krāsnis, ledusskapji un trauku mazgājamās mašīnas. Arī veļas mazgājamo mašīnu iespējams iebūvēt virtuves iekārtā, ja jūsu vannas istabā tai nav vietas.

Tradicionāli, visbiežāk izvēlas iebūvējamās plīts virsmas un cepeškrāsnis, savukārt ledusskapi izvēlas atsevišķi stāvošu (it sevišķi nerūsējošā tērauda krāsā).

To, vai virtuves tehnika būs iebūvējama vai atsevišķi stāvoša, pamatā nosaka topošās virtuves stils. Jā tā būs klasiskā stila virtuve, noteikti tiks izmantota iebūvējamā virtuves tehnika, ko paslēps aiz durtiņām un paneļiem.

Izvēloties iebūvējamo virtuves tehniku, iespējami daudz interesantāki un ērtāki interjera risinājumi. Piemēram, zem plīts virsmas novietot skapi, kurā varat uzglabāt katlus un pannas, savukārt cepeškrāsni novietot acu augstumā. Tajā, lieki neliecoties, var ievietot ēdienu un gatavošanas laikā to ērti uzmanīt.

Un nu, daži ieteikumi virtuves mēbeļu ar iebūvētu virtuves tehniku izvietošanai:

  • Blakus plītij vai apakšējā skapī iebūvētajai cepeškrāsnij nevajadzētu atrasties izlietnei, trauku mazgājamajai vai veļas mašīnai. Labāk starp tiem izvietot kaut vai 30 cm šauru skapi ar durvīm vai izvelkamām atvilktnēm.
  • Plīts virsma un zem tā esošā cepeškrāsns nav zelta standarts, ko nedrīkstētu pārkāpt. Cepeškrāsni novietojiet citā vietā, acu augstumā un jūs savu virtuvi padarīsiet mūsdienīgāku un ērtāku.
  • Ja savu virtuvi iekārtosiet L vai U veidā, pievērsiet īpašu uzmanību tās stūriem. Tas saistīts ar to, ka apakšējo skapju durvis un virtuves tehnikas priekšējie paneļi, tos atverot, var traucēt viens otram.

Jau iepriekš runājām par iespējamajiem virtuves iekārtojuma variantiem. Interesanti un derīgi ir apsēsties un uzzīmēt savu nākotnes virtuvi. Protams, jūs kaut ko varat aizmirst, taču veikalu un mēbeļu salonu darbinieki jums noteikti palīdzēs. Pie tam, nu jūs zināt, kādus jautājumus uzdot un uz ko vērst uzmanību.

Teksts: Antra Liepiņa

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"