mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Daži virtuves mēbeļu izvietošanas varianti.

Skaidrs, ka ērtas un komfortablas virtuves pamatā ir tikai un vienīgi pareizs mēbeļu izvietojums tajā. Parastais „darba trijstūris” virtuvē sastāv no ledusskapja, izlietnes un plīts. Ideālais attālums starp šīm „darba trijstūra” sastāvdaļām ir no 3 līdz 6 metriem. Lielāks attālums nodrošinās lieku staigāšanu, mazāks radīs šaurības sajūtu, kā tas ir lielākajā vairumā standarta virtuvēs.

Pareizi izvietojot mēbeles, virtuves izmēri zaudē savu noteicošo lomu. Virtuves mēbeļu izvietošanas variantus nosacīti var iedalīt sešos pamata tipos:

  • Izvietojums vienā rindā. Šādi mēbeles virtuvē izvieto, ja virtuve ir maza, vai arī gadījumā, ja virtuve ir viesistabas sastāvdaļa. Tad vienā istabas galā atrodas atpūtas zona, kamēr otrs paredzēts ēdiena pagatavošanai un vakariņošanai. Lai ievērotu „darba trijstūra” pamatnoteikumu, izlietni labāk izvietot centrā, bet plīti un ledusskapi tai apkārt. Starp plīti un izlietni vajadzētu izvietot darba virsmu.
  • Izvietojums divās rindās. Šo variantu izmanto gadījumos, ja virtuve ir gara un šaura ar logu vienā, bet durvīm otrā galā. Izlietni un plīti šai gadījumā labāk izvietot vienā sienas pusē, bet ledusskapi otrā. Tādejādi saglabāsies „darba trijstūris”, kā arī darba virsma būs pietiekoši liela.
  • L-veida izvietojums . Labi piemērots nelielām, kvadrātveida virtuvēm. Ja virtuve ir liela, tad attālumi starp „darba trijstūra” sastāvdaļām kļūst pārāk lieli. Tādā gadījumā izlietni un plīti vajadzētu izvietot maksimāli tuvu, starp tām izvietojot darba virsmu.
  • U-veida izvietojums. Mēbeles tiek izvietotas gar trim sienām. Šis ir ļoti piemērots mēbeļu izvietojums „darba trijstūra” izveidošanai. Ideālajā variantā gala sienai vajadzētu būt 2,5 metrus garai. Ja izmēri ir mazāki, jūtama neērtība un šaurība, bet ja lielāki – par daudz lieku kustību.
  • Pussalas formas virtuve. Tas ir jebkurš no virtuves mēbeļu izvietojumiem ar papildus darba virsmu, skapja, izlietnes vai plīts izvirzījumu. Kā likums, šis izvirzījums atdala virtuvi no ēdamās zonas. To var izmantot kā brokastu galdu vai servējamo galdu.
  • Virtuve ar salu . Tā ir U vai L formas virtuve ar papildinājumu centrā. Šis plānojums piemērots tikai lielām telpām. Visērtākais salas izmērs ir 1,2x1,2 metri. Tradicionālajā variantā salā ievieto izlietni vai plīti, bet tas var būt arī pusdienu galds vai galds uz riteņiem. To var izmantot arī par darba virsmu, un skapīšus zem tās izmantot dažādu piederumu uzglabāšanai. Ērtību labad, durtiņas varat izveidot no abām pusēm. Šajā variantā, darba trijstūra izvietojumam ir loti daudzi iespējamie varianti.

Teksts: Antra Liepiņa

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"