mēbeles pēc pasūtījuma

 
 
       
Par mums
 
Mūsu darbi
Kontakti
Padomi
 
Mēbleles pēc pasūtījuma

 

PADOMI
Aktuāls jautājums – apvienota virtuve un viesistaba!

Sākot dzīvokļa pārplānošanu, atklājam, ka atrodamies milzums daudz savu fantāziju, vēlmju un patieso iespēju žņaugos.

Standarta dzīvokļu stingri reglamentētais plānojums, telpu trūkums, kā arī finansiālās iespējas ir tie šķēršļi, ar ko nākas saskarties domas lidojumam. Tomēr ir daudz arhitektoniski, dizainiski un tehniski paņēmieni, kā tos pārvarēt.

Mums, iespējams, nav septiņas istabas, toties ir liela vēlme atbrīvoties no tās mazās kabatiņas, ko sauc par virtuvi. Varam to savienot ar citu telpu (dzīvojamo istabu vai halli) un iegūt vēl 6-8 kvadrātmetrus platības. Mūsu rokās ir lauzt, vai atstāt visu, kā ir, apvienot vai norobežot ar rigipsa sienām. Vairākumā gadījumu priekšroka tiek dota telpu apvienošanai, tas ir ērti, skaisti, stilīgi un moderni. Šādam pārplānošanas variantam nenoliedzami ir daudz priekšrocību, kā arī savi mīnusi.

Ko iegūstam, savienojot virtuvi ar viesistabu?

 • Divu nelielu telpu vietā iegūstam vienu lielāku, plašāku, gaišāku ar vairāk logiem.
 • Uzņemot viesus, mājasmāte nebūs viena virtuvē, kamēr pārējie līksmojas. Viņa varēs vienlaicīgi sagatavot uzkodas un piedalīties sarunā, kā arī, šādi galda klāšanā var iesaistīt vairāk brīvprātīgo.
 • Ceļš no virtuves uz viesistabu būs daudz īsāks. Mājasmātei nenāksies skraidīt ar tīro un netīro trauku kaudzi, kafijas kannām un paplātēm. Pie tam, pēc viesībām, daudz ātrāk iespējams visu novākt.
 • Nav nepieciešams otrs televizors virtuvē. Darbojoties virtuves zonā, iespējams vērot televizoru dzīvojamā istabā.
 • Vienlaicīgi ar ēdienu pagatavošanu, iespējams pieskatīt bērnus, kas rotaļājas.
 • Lielo pusdienu galdu var izmantot arī par rakstāmgaldu, ja citas vietas dzīvoklī nav. Pēc vakariņu pasniegšanas un galdauta noņemšanas uz tā var izvietot klēpjdatoru un nepieciešamos dokumentus.

Izklausās brīnišķīgi! Taču, ko zaudēsim?

 • Dzīvoklī kļūs par vienu istabu mazāk. It sevišķi to izjutīs vienas un divistabu dzīvokļu īpašnieki. Kā pieredze rāda, divistabu dzīvoklī, apvienojot virtuvi ar viesistabu, otra telpa kalpo kā guļamistaba. Taču, bērnam paaugoties, vecāki to pārveido par bērnistabu un paši dodas uz apvienoto viesistabu-virtuvi, kur jāaizmirst par vienatni un privāto dzīvi.
 • Atvērtā plānojuma virtuvē kā uz delnas redzams viss, kas saistīts ar ēdiena pagatavošanu, arī netīro trauku kaudze. Tas prasa papildus rūpes, lai arī šī viesistabas daļa izskatītos vismaz pieklājīgi, ja ne ideāli.
 • Virtuves grīda kļūst netīra daudz ātrāk, kā citās telpās. Pie atvērtā plānojuma, tā uzkopjama biežāk, jo netīrumi tūlīt nonāk uz viesistabas daļas gaišā paklāja. Arī vakariņu traukus nāksies mazgāt tūlīt pēc vakariņām, nevis, kā ierasts, vēlāk, vai pat no rīta.
 • Pat izmantojot labus tvaika nosūcēju, ēdienu pagatavošanas aromāts izplatīsies pa viesistabu.
 • Ēdienu pagatavošanā izmantojot elektroierīces, vai arī, kaut vai mazgājot traukus, televizoru nāksies noregulēt skaļāk.
 • Naktī var traucēt parastie virtuves trokšņi, kaut vai ledusskapja ieslēgšanās un izslēgšanās.

Kuru variantu izvēlēsieties, no kā atteikties un ko iegūt – tā jūsu izvēle un iespējas.

eVide aicina piedalīties diskusijā – kāda ir virtuve jūsmājas? Kurš no diviem risinājumiem jums liekas labākais?

Teksts: Antra Liepiņa

skaties arī CITUS PADOMUS

 

 
         
 

© 2006-2017 SIA "RE mēbeles"